V interiéru Dětského domova v rámci recipročních prací pracovaly mladé sympatické studentky OSU obor výtvarná výchova. My jim za jejich práci a osobní nasazení velmi děkujeme.

 

 

Za pomoci dobrovolníků a studentů OSU, kteří v rámci  recipročních aktivit docházejí do našeho DD jsme zahájili projekt pod názvem “Namaluj si svůj svět”. Děti společně se studenty, dobrovolníky a vychovateli DD namalují SVŮJ snový svět na stěnách chodby, která by se měla stát promenádou po vysněném městě, vesnicí, přírodou. Některé z návrhů Vám na stránkách našeho webu představíme. Projekt bude ukončen v červnu 2016, SVŮJ svět oslavíme koncertem skupiny KACZI na hřiši u Dětského domova 1.7.2016. Na tuto akci zveme všechny příznivce našich dětí a dobré nálady.       Autorkou návrhu Příroda je Nikol Mrózová, která patří mezi dobrovolníky. Ke svému návrhu uvádí:
   
     „Navrhla jsem zahrádku se spousty zeleně, třešni a loukou, polem v povzdálí. Na druhém obrázku budou květiny z makra úhlu pohledu tak, jak by měla být z detailu vypracovaná celá práce na zdi - detailně, stínované barvy na sebe navazující, živě.  To by bylo asi k mé práci vše.
           
Zapojení dětí bude probíhat po částech - maximálně s dvěma dětma, v každé mé hodině, abych měla plnou kontrolu jejich práce a mohla se jim individuálně věnovat. 
           
Jistě jste si všimli  třešně a v dolní části květin, které jsem do obrázku zakomponovala účelně zejména právě pro děti znevýhodněné. Ráda bych, aby se podílely na kresbě jako ostatní a proto jsem zvolila nanášení barvy formou obtisků pomocí různých předmětů - korky, listy, zmuchlané látky aj., kdy bych jim byla nápomocná.
Nejsem si jista, jak by mne děti s autismem přijaly a zda li budou mít zájem na zeď také malovat, nebo se budou chtít držet svých pravidelností malováni na papír a proto bych v tomto případě volila vybarvování hmyzu (motýlci, broučci, včely, ptáci…), podle šablon, které bych předem vytvořila a tím by celý projekt opticky zdůvěryhodnila.“ 

 

 

Tvorba Nikol Mrózové.
 
 

Další části projektu je výmalba vesnice, kterou připravily pro děti studentky OSU a říkají:

"Snažila som sa o čo najlepšie prepracovanie do dedinského prostredia. Samozrejme ak bude treba rada zmením návrhy podľa vašich predstav, sú vytvorené len ceruzkou." S pozdravom Lucia Kolesárová

                                         
                                                                                                             
 

 

Další ze studentek píše:"zasílám návrh na stromeček. Napadla mě taková věc, že bych mohla děti vyfotit a fotografie popřípadě vkládat do stromečku v rámečcích, něco jako takový"strom života". Fotoaparát mám i zařízení k tomu. Je to jen nápad, klidně mi ho zamítněte. :)"
 
 
 
 
 
"...zde zasíláme v příloze část návrhů na práci, na kterých jsme se společně domluvily. Jedná se o hasičské auto a domy."
       
 
   
Martina Binarová, Lucie Fabiánková a Markéta Svobodová